Заходьте на сайт через чи інші соціальні мержі.

зима

День зимуючих птахів. Виховне заняття

День зимуючих птахів. Виховне заняття

Мета:уточнити і систематизувати знання школярів про зимуючих птахів. Вчити дітей уважно слухати і відповідати на запитання. Збагачувати їхній словник. Розвивати зв’язне мовлення. Виховувати любов до рідної природи, допитливість, уважність.

Хід уроку

Клас оформлюємо як ліс – стоять ялинки. До класу заходять учні.

- Діти, куди ми з вами потрапили? Прислухайтесь. Що це? (Звучать голоси птахів).

- Яка пора року в нашому лісі?

(Голоси птахів стихли. Звучить музика П. Чайковського «Грудень»).

- Що сталося? Куди поділися птахи? Чому? Чи всі птахи відлетіли у теплі краї?

- До нас сьогодні завітали гості. Це птахи, які залишаються у

Continue reading

Без рук без ніг, а малювати вміє. 3 клас

Мета. Формувати навички правильного інтонування та графічного позначення меж речень. Удосконалювати навички граматичного письма, розширити уявлення про лексичне значення слів. Формувати уміння добирати виразні мовні засоби,   розвивати спостережливість,  увагу, фантазію. Плекати любов до   рідного слова.
Обладнання. Робочі зошити, магнітофон, касети,  записи, ілюстрації, малюнки, словник, художня література.
Хід уроку
1-й етап
І. Оргмомент.
1. Привітання гостей.
2. Психологічний настрій.
3. Готовність дітей до уроку.
4. «Мозковий штурм».
— Діти, подивіться у вікно, що ви там бачите?
— Яка зараз пора року?
— Назвіть зимові місяці.
— Чому вони так називаються?
— Які свята пов’язані з зимою?
— Що ви

Continue reading

Написання твору “Про що мені розповіла сніжинка”

Мета. Вчити учнів складати твори, діалоги, описи. Збагачувати словник дітей словниковими словами, синонімами, фразеологізмами, образними словами. Розвивати творчу уяву дітей, вміння аналізувати та порівнювати. Виховувати бережливе ставлення до навколишнього світу, любов до поезії, до прекрасного.
Обладнання. Грамзапис (П.І. Чайковський «Пори року» — «Лютий»), Г. Свиридов «Метелиця», репродукція картини А. Пластова «Перший сніг», серія малюнків про зиму.
Хід уроку
I. Організація класу.
Діти вітаються з учителем, гостями.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
— Діти, сьогодні у нас урок розвитку зв’язного мовлення. І для того, щоб урок пройшов добре, ми проведемо з вами мовну розминку.
1. Гра «Крученики».
— Подивіться уважно на

Continue reading

Зима-чарівниця знову прийшла. Урок читання

Мета. Ознайомити учнів із новою   темою, збагатити словник новими словами, навчити правильно, вибирати у тексті
слова з переносним значенням. Розвивати у дітей мислення, кмітливість, зв’язне мовлення, спостережливість. Виховувати в учнів любов до краси зимового світу.
Обладнання. Запис на дошці, грамзапис, відеозапис, книжечки, виставка художньої літератури, слова, конверти зі сніжинками-словами, картина, коронки, склади.
Хід уроку
I. Організація класу.
— Доброго дня вам! Я рада вас бачити на уроці читання.
II. Вправи для розвитку артикуляційного апарату.
— Зараз ми зробимо зарядку для язичка.
1. Читання чистомовки-добавлянки. (голосніше) (тихіше)
Ма-ма-ма — скоро вже … (зима).
Те-те-те — снігу … (намете).
Ем-ем-ем —

Continue reading

Як день — то й свято. Виховне заняття 2 клас

Мета. Розвивати пізнавальні інтереси учнів.   Глибше   познайомити з історією назв зимових місяців, з  народними зимовими святами. Виховувати любов до історичного минулого рідної країни.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Вступ.

Діти, сьогоднішню класну годину я хотіла б розпочати загадка ми. Вони дуже прості, ви їх відразу відгадаєте, але які ж вони красиві. Послухайте.

В небі хмарка пролітала,

Білий пух порозсипала.

Він на землю міцно ліг.

Називають його… (сніг).

Прийшла до нас бабусяу білому кожусі

Поля причепурила —

Пухнастим снігом вкрила.

Відгадайте, хто вона,ця бабуся чепурна?—

Так, все це зима, яка зараз господарює у нас.   Коли температура повітря

Continue reading

Зима, зимонька, зима… Інтегрований урок української мови у 2 класі

годівничкаМета. Формувати в учнів уміння: розрізняти предмет  і слово як його назву, назву ознаки, назву дії; зв’язува­ти їх між собою; ставити питання до слів в однині і множині (без називання термінів), змінювати слова за зразком «одинбагато»; складати розповідь за малюнками і опорними слова­ми, дотримуватися послідовності  речень у тексті; робити висновки. Повторити: звертання, виділення їх на письмі, спонукальні ре­чення; вивчене про зимуючих птахів на уроці «Я і Ук­раїна». Розвивати: уміння вміло використовувати вив­чені частини мови у своєму мовленні; зв’язне мовлення учнів; спостережливість, увагу, уміння слухати вчителя; навички каліграфічного письма. Підвищувати мовленнєву культуру школярів. Виховувати любов до художнього слова, почуття

Continue reading

Ліплення (малювання) людини в русі. Композиція “Лижник”. Урок образотворчого мистецтва 4 клас

Мета. Провести бесіду про мистецтво скульптури. Вдосконалювати навички роботи з пластиліном. Поглиблювати знання учнів щодо пропорційних особливостей будови людини. Розвивати уміння порівнювати, зіставляти, передавати характерні особливості будови людини в русі.

Обладнання. Таблиці, малюнки, ілюстрації із зображенням зимових розваг, зразки виробів “Лижник”, пластилін, дощечка, стеки, борошно, зубна паста, клей ПВА, водоемульсійна фарба.

Хід уроку

I. Організаційна частина.

II. Актуалізація опорних знань.

— Які види образотворчого мистецтва ви знаєте? (Живопис, графіка, скульптура, архітектура і декоративно-прикладне мистецтво.)

— Що таке живопис? (Живопис — зображення на площині за допомогою фарб.)

— Що таке графіка? (Графіка — мистецтво зображення предметів лініями та штрихами).

— Що

Continue reading

Малювання композиції “Зимова казка”. Образотворче мистецтво 4 клас

Мета. Систематизувати уявлення дітей про зиму. В бесіді про зиму звернути увагу дітей на те, як художники в своїх роботах зображують зимовий пейзаж і його елементи. Розвивати у дітей композиційні навички, зорову пам’ять, асоціативно-образне мислення, уяву, фантазію. Поглиблювати поняття про теплу і холодну гаму кольорів. Виховувати охайність, акуратність, самостійність в роботі, бажання створювати прекрасне навколо себе.

Обладнання. Таблиця, серія ілюстрацій, малюнків (зразків дитячих робіт) на тему “Зима”, репродукції картин О. Грибова “Зимовий вид з вікна”, С. Адамовича “Зимовий пейзаж”, А. Пластова “Перший сніг”.

Хід уроку

I. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

II. Робота над темою уроку.

1. Літературна

Continue reading

Свято Стрітеня Господнього

Ведуча 1. 15 лютого ми відсвяткували одне із найбільших і найшановніших церковних свят – Стрітення.

Ведуча 2. У рік народження Христа жив  у Єрусалимі старець-праведник Симеон. Йому було відомо, що він не помре доки не побачить Спасителя Світу.

Ведуча 1. На сороковий день після народження Ісуса Йосип та Марія принесли Дитину до Храму Єрусалимського, щоб за звичаєм юдейським поставити її перед Господом.

Ведуча 2. Цей сороковий день був 15 лютого. І саме 15 лютого, Симеон зустрівся біля воріт храму з немовлям Христом і виголосив свою промову:    « Нині відпускаєш  раба твого, Владико, з миром!» .

Ведуча 1. День, коли

Continue reading

змаг3 kruty5

Гостьова


Гість
Зацікавленим історією ...

Сергій
Карти роських земель пізн...

Гість
Для зацікавлених історією...

Ірина
Коли копіюєте матеріал з ...

Denis
Excellent site! Great...

Downloads