А вже весна, а вже красна! Виховне заняття 1 клас
Мета. Вчити дітей самостійно описувати весняну при роду, правильно і влучно висловлювати » свої думки, правильно будувати свої речення; бути спостережливими, поповнювати словниковий запас слів. Сприяти інтелектуальному розвитку творчості школярів. Розвивати мислення, уяву, фантазію, мовлення учнів та навички художнього читання. Вчити складати казки. Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до її багатства.Музична фраза. Веснянка. Українська народна пісня “Ой минула вже зима”. Урок музики 1 клас
Лелеки весну несуть здалека. Урок розвитку зв’язного мовлення. 1 клас
Мета: розширити і поглибити знання дітей про лелек, вчити виділяти істотне, головне; розвивати діалогічне і монологічне мовлення; виховувати любов до живої природи.
Обладнання: дитячі малюнки, аудіозаписи.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Основна частина.
1. Вступне слово вчителя. (Звучить мелодія зі збірника Рондо Венеціано). – Після зимових холодів летить світла і чарівна весна. Вона пробуджує до життя все нове. Привітне тепле сонечко випливає на бездонне небо і щодня піднімається все вище і вище. Ніжне тепло огортає всю землю. А навколо стільки звуків, стільки цікавого! Земля усміхається до сонечка чарівними, ніжними і тендітними першими квітами.
У такі весняні дні повертаються перелітні
Вступ. Місце праці і професії в житті людини. Правила організації робочого місця на уроці. Урок трудового навчання 1 клас
Тема. Вступ. Місце праці і професії в житті людини. Правила організації робочого місця на уроці. Матеріали, інструменти та пристосування, необхідні для роботи. Загальні правила безпеки життя на уроках.
Практична робота: практичне ознайомлення з інструментами, прийомами безпечної роботи, правилами поведінки з ними.
Мета. Дати дітям загальні уявлення про види праці (розумову, художню, фізичну), про розподіл праці на робочому місці, учнівською робочою папкою.
Матеріали та інструментами. Олівець, кольоровий папір, ножиці, гумка, лінійка, клей, пезлик, малюнки із зображенням людей різних професій у робочому одязі.
Хід уроку
І. Підготовка робочих мість.
Вчитель з’ясовує підготовленість учнів до заняття, забезпечує необхідним тих учнів, у яких відсутній
Число і цифра 0. Написання цифри 0. Урок математики в 1 класі
Найсучасніша діагностика та обстеження – мрт киев. Скористайтесь!
_______________________________________________________________________________
Мета: закріпити з учнями поняття «множина», «елементи множини», пояснити, що кількість предметів множини виражається числом, розкрити учням утворення нуля, навчити писати цифру 0.
Обладнання: мультимедійна дошка, листочки, предметні малюнки, демонстраційний матеріал, іграшки, зразок друкованої і писаної цифри, гілочка з листочками.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Любі діти, добрий день!
Зичу праці і пісень.
А ще, друзі, вам бажаю
Сил, натхнення на весь день!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
• Ігровий момент.
До класу знаходять дівчинка в одязі Осені ( можна використати ляльку – Осінь або малюнок).
Осінь зранку
Об’єднання предметів у групи за їх призначенням. Множина. Утворення множин.
Мета: закріпити поняття «зліва – справа», «вгорі – внизу», «стільки, скільки», формувати вміння учнів об’єднувати предмети у групи за їх призначенням, вчити утворювати множини; розвивати логічне мислення, мовлення, пам’ять, уяву; виховувати старанність та охайність.
Обладнання: мультимедійна дошка, таблиця « Сиди правильно», предметні малюнки, іграшки, геометричні фігури, ілюстрація до казки « Ріпка».
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Встали всі рівненько,
Усміхнулися гарненько.
Не дрімати, не лежати,
Лише думати і працювати.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель. На сьогоднішньому уроці ми закріпимо поняття «зліва – справа», «вгорі – внизу», «стільки, скільки», навчимося об’єднувати предмети у групи за їх призначенням,
Поняття «під» – «над», «вгорі» – «внизу», «стільки, скільки». Малювання квадратів, прямокутників. Урок математики 1 клас
Мета: формувати в учнів поняття «під» – «над», «вгорі» – «внизу», «стільки, скільки», на основі практичних дій із предметами, вправлятися в лічбі предметів. Розвивати когнітивні компетентності першокласників: логічне мислення, увагу, кмітливість, пізнавальну активність; прищеплювати інтерес до вивчення математики, старанність, охайність під час письма у зошиті, виховувати любов до тварин.
Обладнання: мультимедійна дошка, магнітофон, набірне полотно, зображення тварин, іграшки, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок!
На уроці не куняй –
Математику вивчай!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Учитель. Сьогодні у нас незвичайний урок. Дорогою до школи я зустріла зайчика, який дуже
Поняття «зліва» – «справа», «ближче» – «дальше», «попереду» – «позаду», «між». Урок математики 1 клас.
Мета: ознайомити учнів зі змістом та метою уроків математики; на основі розгляду малюнків і предметів розкрити поняття «зліва» – «справа», «ближче» – «дальше», «попереду» – «позаду», «між»; розвивати лічильні навички, пам’ять, спостережливість, уміння порівнювати і аналізувати; прищеплювати бажання вчити математику.
Обладнання: дівчинка – Математика, зображення героїв казки « Колобок», предметні малюнки, лічильний матеріал, лічильні палички, конверти з геометричними фігурами, підручник ( Рівкінд Ф. М., Оляницька Л. В. Математика. Підручник для 1 класу. К: «Освіта», 2012).
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Науку прецікаву починаємо вивчати,
Вона навчить нас правильно і швидко рахувати.
Берімось за
Тварини свійські та дикі. Урок довкілля. 1 клас
Мета. Продовжити формувати поняття «комахи», «птахи», «звірі»; почати формувати уявлення про поняття «свійські» та «дикі» тварини; збагатити знання учнів про тварин; розвивати довільну увагу, мислення; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання. Предметні малюнки тварин; моделі тварин; моделі елементів довкілля, підручник.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Народний календар.
Загадка.
Котики-воркотики — гості весняні — всілися рядком на ламкій … (вербі).
— Так, це верба. А чому квіти називаються котики? (Версії дітей: вони м’які, пухнасті…)
— Давайте намалюємо гілочку верби.
(Поки діти малюють за ілюстрацією на дошці, вчитель розповідає казку).
Одного разу сіренький пухнастий котик (малюнок кота)








