Заходьте на сайт через чи інші соціальні мержі.

Самостійна робота з української мови у 2 класі. Тема «Дієслово»

Самостійна робота з української мови у 2 класі. Тема «Дієслово»

Варіант 1

1. Прочитати вірш. Підкреслити дієслова.

Сміється ясно все навкруги.

Палає сонце, блищать луги!

Квіти звисають з гілля в садах,

Пташині співи дзвенять у полях.

2. До іменників добрати дієслова. Утворені словосполучення записати.

Іменники: весна, граки, струмки, діти. Дієслова: потекли, прилетіли, рідіють, настала.

3. Прочитати дієслова. Підкреслити ті, які не можна перенести з рядка в рядок.

Заїхати, іде, несе, вкрив, спить. йду, уявити, сіє.

Варіант 2

1. Написати, хто як пересувається.

Риба – ________________. Горобчик – ____________________. Змія – ______________________.

2. До слів лівої

Continue reading

Складання тексту-розповіді з розрізнених частин. Розвиток зв’язного мовлення. З клас

Мета. Навчити дітей складати текст-розповідь з розрізнених частин, підбирати заголовок до тексту. Розвивати зв’язне, усне і письмове мовлення учнів, мислення, логіку, увагу. Виховувати любов до природи рідного краю.
Обладнання. Таблиці з теми «Текст»; фотоілюстрації; картки з диференційованими завданнями; набірне полотно з друкованими буквами.
Хід уроку
І. Організація класу.
II. Каліграфічна хвилинка.
Набірне полотно з буквами: в, е, с, н, а.
1. Запишіть букви е в н а с, поєднавши їх між собою. Чи буде це словом? Чому?
2. Але серед цих букв заховалося слово. Знайдіть його.
(Весна)
Перед тим, як записати це слово, скажіть, яке правило треба пригадати?
Доберіть перевірне

Continue reading

Уроки ввічливості й такту. Педагогічний турнір-тренінг

Уроки ввічливості й такту. Педагогічний турнір-тренінг

Мета. Розширити, поглибити, систематизувати знання про моральні норми і правила культури поведінки педагогів на робочому місці та в суспільстві.Викликати активне бажання дотримуватися норм етикету та інших моральних норм етикету та інших моральних норм. Формувати негативне відношення до антисуспільних явищ в оточуючому житті. Розвивати вміння адекватно оцінювати свої та чужі вчинки, узагальнювати досвід моральної поведінки. Викликати бажання застосовувати в роботі з дітьми знання та вміння з етики.

Обладнання. Ілюстрації до казок, фішки, сигнальні картки.

Хід педагогічного турніру

Ведуча. Ми йдемо далі й далі дорогою пізнання, опановуючи складні науки, владно проникаємо в таємниці світового океану й

Continue reading

Свято «З бабусиної печі». Сценарій

Свято «З бабусиної печі». Сценарій родинного свята

Мета: ознайомити дітей з оберегами української родини, пробуджувати пізнавальні інтерес до історії свого народу, його культури і побуту; виховувати глибокі почуття любові до батьків, роду свого, почуття пошани до людей праці гордості за майстерність родичів.

Обладнання:

1. Предмети побуту та обереги старовинної української сім’ї, скомпоновані в етнографічну композицію у класній кімнаті.

2. На стінах рушники.

3. Записи українських народних пісень.

Присутні вчителі, батьки, учні.

Хід свята.

Вчитель. Дорогі діти, сьогодні на наше свято завітали гості: батьки, бабусі, дідусі, вчителі.

Учні проголошують вітальні слова.

1-й учень.

Гостей дорогих ми

Вітаємо щиро,

Стрічаємо з хлібом

Continue reading

Як природа пробуджується навесні? Інтегрований урок з нетрадиційними формами роботи

Мета. Навчити спостерігати за змінами у природі, бачити щось незвичне. Формувати вміння добирати виразні словосполучення, вдало будувати речення. Розвивати творчу уяву, образність мовлення, мислення. Вчити дітей складати казки. Виховувати почуття прекрасного, любов до природи.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
Діти, у нас сьогодні незвичайний урок. Ми спостерігатимемо за Весною і даруватимемо їй слова, які її змальовують.
Ось і знову завітала до нас чарівниця Весна. Ми вже її виглядаємо, веселі пісні для неї співаємо. Цілу зиму вона спала у своєму чарівному замку, прикрашеному барвінком і м’ятою, обплетеному диким виноградом і хмелем. А постіль її була з осикового пуху. Вкривалася покривалом

Continue reading

Я заховаю в серце Україну. Сценарій

Я заховаю в серце Україну. Сценарій

Мета: виховувати почуття любові до Батьківщини, почуття патріотизму та гордості за приналежність до великого українського народу.

Обладнання: вишиті рушники, українське народне вбрання. краєвиди різних регіонів України, зображення різних історичних епох, портрети видатних людей, малюнки учнів, аудіозаписи пісень, карооке, крилаті вислови на плакатах, «побутовий» куточок (тин, гілочки верби, глечики; частина хати тощо).

Як мрію чистую з найкращих мрій,

Я заховаю в серце Україну,

Шляхом правдивим поведе мене.

В. Самійленко

Не шукаю до тебе ні стежки, ні броду –

Ти у грудях моїх, у чолі і в руках.

Упаду я зорею, мій вічний народе,

На трагічний

Continue reading

Складання тексту-опису «Лисичка» за питаннями й опорними словами. Розвиток мовлення у 2 класі

Складання тексту-опису «Лисичка» за питаннями й опорними словами. Розвиток мовлення у 2 класі

Мета. Вчити учнів складати найпростіший текст-опис за питаннями і опорними словами, добирати до тексту заголовок. Формувати у дітей вміння стисло і послідовно висловлювати думку, передавати її на письмі. Удосконалювати навички літературної вимови слів. Збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати увагу і спостережливість. Виховувати бережливе ставлення до тварин, любов до природи.

Обладнання. Фоторепродукція лисички, малюнки – портрети лісових мешканців: Мишки, зайчика, білочки, їжачка; малюнки яблука, горіха, моркви, квітки; виставка книг; картка із питаннями і опорними словами; загадки, прислів’я, вірші; таблиця «Сиди правильно».

Зміст уроку

І.Організація класу. Активізація опорної діяльності

Continue reading

Назви чисел при множенні. Урок-подорож з математики 3 клас

Мета. Ознайомити учнів з назвами компонентів дій множення. Вчити розв’язувати задачі на множення. Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу та спостережливість, математичну мову. Прищеплювати любов та цікавість до математики та інших природничих наук.
Обладнання. Перфокарти, потяг із півником, вагончики, математичні квіти та картки із завданнями, карта.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Опитування.
Завдання написані на картках.
(Троє учнів працюють з картками).
III. Усний рахунок..
— Діти, сьогодні ми вирушимо у подорож до країни «Цікава математика». Але для того, щоб подорожувати, нам потрібно вибрати вид транспорту. Давайте будемо подорожувати потягом. Для того, щоб вирушити у мандрівку, нам потрібно сформувати цей потяг.

Continue reading

Орієнтовне календарно-тематичне планування з української мови у 2 класі

Пропонуємо вчителям початкових класів орієнтовне календарно-тематичне планування з українсьської мови для 2 класу (ІІ семестр)

Орієнтовне календарно-тематичне планування з української мови ( 2 клас). ІІ семестр – 57 годин

Повністю завантажте  ТУТ

У плануванні детально виписано мовленнєву, мовну, соціокультурну, діяльнісну змістову лінію.

 

Доводяться державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів (при складанні конспекту уроку державні вимоги доцільно конкретизовувати) . Пропонуються орієнтовні завдання та вправи до підручників :

 

1.Вашуленко М.С., Дубовик С.Г. Українська мова. 2 клас

 

2. Захарійчук М.Д. Українська мова. 2 клас.

 

 

Орієнтовне календарно-тематичне планування з української мови для 2 класу стане основою  

Continue reading

Мій родовід. Проект

Важливим у вихованні молодших школярів  є пізнання своїх коренів, роду.

Пропонуємо реалізувати проект “Мій родовід” зі своїми вихованцями. Ця робота, безсумнівно, зацікавить дітей; до неї долучаться й батьки, бабусі й дідусі.

Подаємо примірний зразок книжечки-альбому родоводу.

МІЙ РОДОВІД

А рід наш тягнеться віддавна,

Сягнути серцем годі:

У нього крона зеленава

І корені глибокі

 

(Фото)

МОЯ    МАМА

_________________________________________________

народилася____________________ 19____року

_______________________________________________
(місце народження)
________________________________________________

Вона має спеціальність:____________________________

Навчалася:_______________________________________

_________________________________________________

Працює:_________________________________________

Вона любить ____________________________________

_____________________________________________

(ФОТО)

МІЙ    ТАТО

_______________________________________________________

народився____________________ 19____року

_______________________________________________________
(місце народження)
_______________________________________________________

Він має спеціальність:____________________________________

Навчався:_______________________________________________

_______________________________________________________

Працює:________________________________________________

_______________________________________________________

Він любить

Continue reading

лаванда osinj1

Гостьова


Derebe
Clear, infoamrtive, simpl...

Riandto
Thank God! Sooenme with b...

Sufi
Ingishts like this liven ...

Merilen
Felt so hopeless looking ...

Jose
Hey, that's a clever way ...

Downloads